Sullins Connector Solutions JCB10DYRN
JCB10DYRN picture photo
Mfg. Part Number
JCB10DYRN
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 20POS
Datasheet Download
JCB10DYRN.pdf
Availability of JCB10DYRN
QUANTITY
JCB10DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of JCB10DYRN
Internal Part NumberEIS-JCB10DYRN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCB10DYRN
Related LinksJCB1, JCB10DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCB10DYRN Details Description
Related parts for JCB10DYRN
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
RES 390 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU EP9 200MHZ 272TFBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 18A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP HI-TEMP FOR M30 PROX SENS datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf