Sullins Connector Solutions JCC12HEYH
JCC12HEYH picture photo
Mfg. Part Number
JCC12HEYH
Brief Description
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC12HEYH.pdf
Availability of JCC12HEYH
QUANTITY
JCC12HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC12HEYH
Internal Part NumberEIS-JCC12HEYH
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions12
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC12HEYH
Related LinksJCC1, JCC12HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC12HEYH Details Description
Related parts for JCC12HEYH
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 37POS SNGL .370 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5.5A ATPAK datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 RW SN/PB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT STARTER 419I BLUETOOTH OEM datasheet.pdf
D-SUB 50C NMB PIN RA datasheet.pdf
BALUN ULTRAMINI 5FLIPCHIP datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf