Sullins Connector Solutions JCC19HETI
JCC19HETI picture photo
Mfg. Part Number
JCC19HETI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 19POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC19HETI.pdf
Availability of JCC19HETI
QUANTITY
JCC19HETI Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC19HETI
Internal Part NumberEIS-JCC19HETI
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions19
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC19HETI
Related LinksJCC1, JCC19HETI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC19HETI Details Description
Related parts for JCC19HETI
LED ORANGE CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf