Sullins Connector Solutions JCC20DEYN
JCC20DEYN picture photo
Mfg. Part Number
JCC20DEYN
Brief Description
FML CRD EDGE .100 40POS DR LOW P
Datasheet Download
JCC20DEYN.pdf
Availability of JCC20DEYN
QUANTITY
JCC20DEYN Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC20DEYN
Internal Part NumberEIS-JCC20DEYN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row20
Number of Positions40
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC20DEYN
Related LinksJCC2, JCC20DEYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC20DEYN Details Description
Related parts for JCC20DEYN
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 22A 8TSON datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SICMA HYBRID MALE MOD BLK 16POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 2.5V 25A datasheet.pdf
IC PWR/BATT MGMT 155DSBGA datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf