Sullins Connector Solutions JCC20HETI
JCC20HETI picture photo
Mfg. Part Number
JCC20HETI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC20HETI.pdf
Availability of JCC20HETI
QUANTITY
JCC20HETI Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC20HETI
Internal Part NumberEIS-JCC20HETI
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC20HETI
Related LinksJCC2, JCC20HETI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC20HETI Details Description
Related parts for JCC20HETI
IC OPAMP CFA 500MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf