Sullins Connector Solutions JCC30HETI
JCC30HETI picture photo
Mfg. Part Number
JCC30HETI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC30HETI.pdf
Availability of JCC30HETI
QUANTITY
JCC30HETI Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC30HETI
Internal Part NumberEIS-JCC30HETI
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC30HETI
Related LinksJCC3, JCC30HETI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC30HETI Details Description
Related parts for JCC30HETI
CIR BRKR 20A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS DL .100 VERT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1000V 18A TO247 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 5W T18 datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf