Sullins Connector Solutions JCC30HETN
JCC30HETN picture photo
Mfg. Part Number
JCC30HETN
Brief Description
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC30HETN.pdf
Availability of JCC30HETN
QUANTITY
JCC30HETN Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC30HETN
Internal Part NumberEIS-JCC30HETN
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC30HETN
Related LinksJCC3, JCC30HETN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC30HETN Details Description
Related parts for JCC30HETN
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR64B/AE64M/AKR64B datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 25A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 10POS AU datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN MINI COAX JACK 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 702MA 820 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf