Sullins Connector Solutions JCC43HEYS
JCC43HEYS picture photo
Mfg. Part Number
JCC43HEYS
Brief Description
FML CRD EDGE .100 43POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC43HEYS.pdf
Availability of JCC43HEYS
QUANTITY
JCC43HEYS Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC43HEYS
Internal Part NumberEIS-JCC43HEYS
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions43
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC43HEYS
Related LinksJCC4, JCC43HEYS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC43HEYS Details Description
Related parts for JCC43HEYS
CONN PCI EXPRESS 36POS 1MM BLK datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.165" (4.20mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
VLT100-4000 datasheet.pdf
RM2R67P67P-0101 200 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf