Heatron Inc. JDHT1L-AG827-8003-36
JDHT1L-AG827-8003-36 picture photo
Mfg. Part Number
JDHT1L-AG827-8003-36
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL MODULE FOR CREE MHD-G
Datasheet Download
JDHT1L-AG827-8003-36.pdf
Availability of JDHT1L-AG827-8003-36
QUANTITY
JDHT1L-AG827-8003-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of JDHT1L-AG827-8003-36
Internal Part NumberEIS-JDHT1L-AG827-8003-36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeLighting, LED
Embedded-
Utilized IC / PartMHD-G
Primary Attributes2700K, 80 CRI, 3 SDCM, 36V
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JDHT1L-AG827-8003-36
Related LinksJDHT1L-AG8, JDHT1L-AG827-8003-36 Datasheet, Heatron Inc. Distributor
JDHT1L-AG827-8003-36 Details Description
Related parts for JDHT1L-AG827-8003-36
FUSE FAST 125V 500MA ALARM IND datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 5.8VOUT 100W datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf