Toshiba Semiconductor & Storage JDV2S25SC(TPL3)
JDV2S25SC(TPL3) picture photo
Mfg. Part Number
JDV2S25SC(TPL3)
Manufacturer
Product Category
Variable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Brief Description
DIODE VAR 10V UHF SC2
Datasheet Download
JDV2S25SC(TPL3).pdf
Availability of JDV2S25SC(TPL3)
QUANTITY
JDV2S25SC(TPL3) Order Process
Ship out your order
Specifications of JDV2S25SC(TPL3)
Internal Part NumberEIS-JDV2S25SC(TPL3)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyVariable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F2.08pF @ 4V, 1MHz
Capacitance Ratio3
Capacitance Ratio ConditionC1/C4
Voltage - Peak Reverse (Max)10V
Diode TypeSingle
Q @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device PackageSC2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JDV2S25SC(TPL3)
Related LinksJDV2S25, JDV2S25SC(TPL3) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
JDV2S25SC(TPL3) Details Description
Related parts for JDV2S25SC(TPL3)
RES SMD 16.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM60S/AE60G/HDM60S datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C DIE datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 11.2A 11.5 MOHM datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 455MA 730 MOHM datasheet.pdf