JAE Electronics JL04V-6A20-4SE-EB-R
JL04V-6A20-4SE-EB-R picture photo
Mfg. Part Number
JL04V-6A20-4SE-EB-R
Brief Description
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SOCKET
Datasheet Download
JL04V-6A20-4SE-EB-R.pdf
Availability of JL04V-6A20-4SE-EB-R
QUANTITY
JL04V-6A20-4SE-EB-R Order Process
Ship out your order
Specifications of JL04V-6A20-4SE-EB-R
Internal Part NumberEIS-JL04V-6A20-4SE-EB-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
SeriesJL04V
PackagingTray
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4 (3 + PE)
Shell Size - Insert20-4
Contact FinishSilver
FeaturesBackshell
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JL04V-6A20-4SE-EB-R
Related LinksJL04V-6A2, JL04V-6A20-4SE-EB-R Datasheet, JAE Electronics Distributor
JL04V-6A20-4SE-EB-R Details Description
Related parts for JL04V-6A20-4SE-EB-R
IC RESET CIRCUIT 4.70V SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER ZD PLL SGL I/O 24-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKT R/A datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY MINI datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 800MA 354 MOHM datasheet.pdf