JAE Electronics JL04V-6A20-7SE-R
JL04V-6A20-7SE-R picture photo
Mfg. Part Number
JL04V-6A20-7SE-R
Brief Description
CONN PLUG 8POS W/SOCKET
Datasheet Download
JL04V-6A20-7SE-R.pdf
Availability of JL04V-6A20-7SE-R
QUANTITY
JL04V-6A20-7SE-R Order Process
Ship out your order
Specifications of JL04V-6A20-7SE-R
Internal Part NumberEIS-JL04V-6A20-7SE-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesJL04V
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions8 (7 + PE)
Shell Size - Insert20-7
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JL04V-6A20-7SE-R
Related LinksJL04V-6A, JL04V-6A20-7SE-R Datasheet, JAE Electronics Distributor
JL04V-6A20-7SE-R Details Description
Related parts for JL04V-6A20-7SE-R
CONN EDGECARD 140PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 50PF 500V 1111 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SSM2304Z datasheet.pdf
VARISTOR 20V 15A 0405 datasheet.pdf
CONN HEADER DL VERT GOLD 24POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
BCF 3.81/11/180 SN GN BX datasheet.pdf
NO CONTROLLER, SCT3210 15.68" 8" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
KPT 15C 14#20 1#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf