Littelfuse JLLN025.T
JLLN025.T picture photo
Mfg. Part Number
JLLN025.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 25A 300V
Datasheet Download
JLLN025.T.pdf
Availability of JLLN025.T
QUANTITY
JLLN025.T Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLN025.T
Internal Part NumberEIS-JLLN025.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesPOWR-T™ JLLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated300VAC, 125VDC
Current25A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.406" Dia x 0.874" L (10.30mm x 22.20mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLN025.T
Related LinksJLLN, JLLN025.T Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLN025.T Details Description
Related parts for JLLN025.T
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 50-800MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 16POS D2100 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H R/A datasheet.pdf