Littelfuse JLLS010.T
JLLS010.T picture photo
Mfg. Part Number
JLLS010.T
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 10A 600V
Datasheet Download
JLLS010.T.pdf
Availability of JLLS010.T
QUANTITY
JLLS010.T Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLS010.T
Internal Part NumberEIS-JLLS010.T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesPOWR-T™ JLLS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current10A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.563" Dia x 1.500" L (14.30mm x 38.10mm)
Mounting TypeHolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLS010.T
Related LinksJLLS, JLLS010.T Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLS010.T Details Description
Related parts for JLLS010.T
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 28-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC REG BOOST 4.5V 0.4A 8WLCSP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMA datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 SKT RECP datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
AB 24C 24#16 SKT PLUG datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM SQ LPRO .100" datasheet.pdf