Eaton (formerly Cooper Bussmann) JM60100-2MW14
JM60100-2MW14 picture photo
Mfg. Part Number
JM60100-2MW14
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
CLASS J 600V 100A - FUSE BLOCK A
Datasheet Download
JM60100-2MW14.pdf
Availability of JM60100-2MW14
QUANTITY
JM60100-2MW14 Order Process
Ship out your order
Specifications of JM60100-2MW14
Internal Part NumberEIS-JM60100-2MW14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JM60100-2MW14
Related LinksJM6010, JM60100-2MW14 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
JM60100-2MW14 Details Description
Related parts for JM60100-2MW14
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN IDC 40PIN TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 200W ISOPLUS247 datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 600V 39A SP4 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 45MA 470 MOHM datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO U.FL JACK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
LENS RECTANG 1 POS 19.6 + 15.5MM datasheet.pdf