Eaton (formerly Cooper Bussmann) JM60100-3MW14
JM60100-3MW14 picture photo
Mfg. Part Number
JM60100-3MW14
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
CLASS J 600V 100A - FUSE BLOCK A
Datasheet Download
JM60100-3MW14.pdf
Availability of JM60100-3MW14
QUANTITY
JM60100-3MW14 Order Process
Ship out your order
Specifications of JM60100-3MW14
Internal Part NumberEIS-JM60100-3MW14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JM60100-3MW14
Related LinksJM6010, JM60100-3MW14 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
JM60100-3MW14 Details Description
Related parts for JM60100-3MW14
CONN HEADER 2MM SINGLE R/A 9POS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 450MA 767 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 5"X30' T datasheet.pdf
A22TK-2RR-01-01 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
SWITCH REED MAG SMT 17-28AT 200V datasheet.pdf
SMA JACK/PLUG ATTENUATOR 7DB 2W datasheet.pdf