Taiyo Yuden JMK063BJ104MP-F
JMK063BJ104MP-F picture photo
Mfg. Part Number
JMK063BJ104MP-F
Brief Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Datasheet Download
JMK063BJ104MP-F.pdf
Availability of JMK063BJ104MP-F
QUANTITY
JMK063BJ104MP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK063BJ104MP-F
Internal Part NumberEIS-JMK063BJ104MP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK063BJ104MP-F
Related LinksJMK063B, JMK063BJ104MP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK063BJ104MP-F Details Description
Related parts for JMK063BJ104MP-F
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 250MA 1.28 OHM datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE DUAL 13A 144LGA datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP FLNGED BLO datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 4CH 100LBGA datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf