Taiyo Yuden JMK063F223ZP-F
JMK063F223ZP-F picture photo
Mfg. Part Number
JMK063F223ZP-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 6.3V Y5V 0201
Datasheet Download
JMK063F223ZP-F.pdf
Availability of JMK063F223ZP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JMK063F223ZP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK063F223ZP-F
Internal Part NumberEIS-JMK063F223ZP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK063F223ZP-F
Related LinksJMK063F, JMK063F223ZP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK063F223ZP-F Details Description
Related parts for JMK063F223ZP-F
CONTACT PIN CRIMP 26-30AWG GOLD datasheet.pdf
OSCILLATOR TTL PROG 5V 0E datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 100W datasheet.pdf
RES 249 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf