Taiyo Yuden JMK316BJ106KL-T
JMK316BJ106KL-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK316BJ106KL-T
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
JMK316BJ106KL-T.pdf
Availability of JMK316BJ106KL-T
QUANTITY
JMK316BJ106KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK316BJ106KL-T
Internal Part NumberEIS-JMK316BJ106KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK316BJ106KL-T
Related LinksJMK316B, JMK316BJ106KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK316BJ106KL-T Details Description
Related parts for JMK316BJ106KL-T
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
RES 62K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 144MA 4.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf