Taiyo Yuden JMK316BJ226KL-T
JMK316BJ226KL-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK316BJ226KL-T
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
JMK316BJ226KL-T.pdf
Availability of JMK316BJ226KL-T
QUANTITY
JMK316BJ226KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK316BJ226KL-T
Internal Part NumberEIS-JMK316BJ226KL-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK316BJ226KL-T
Related LinksJMK316B, JMK316BJ226KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK316BJ226KL-T Details Description
Related parts for JMK316BJ226KL-T
MOSFET P-CH 50V 5.3A DPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 8SIP datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 332 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR MODULAR JACKS datasheet.pdf
COMPLETE EVOPRIMER STM3242 datasheet.pdf
CAP FILM 440UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 28POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf