Taiyo Yuden JMK316F106ZD-T
JMK316F106ZD-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK316F106ZD-T
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 1206
Datasheet Download
JMK316F106ZD-T.pdf
Availability of JMK316F106ZD-T
QUANTITY
JMK316F106ZD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK316F106ZD-T
Internal Part NumberEIS-JMK316F106ZD-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK316F106ZD-T
Related LinksJMK316F, JMK316F106ZD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK316F106ZD-T Details Description
Related parts for JMK316F106ZD-T
CVR HOOD 3.5MM AH 3POS BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 75W datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM SMD datasheet.pdf