Taiyo Yuden JMK316F226ZL-T
JMK316F226ZL-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK316F226ZL-T
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V Y5V 1206
Datasheet Download
JMK316F226ZL-T.pdf
Availability of JMK316F226ZL-T
QUANTITY
JMK316F226ZL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK316F226ZL-T
Internal Part NumberEIS-JMK316F226ZL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)