Taiyo Yuden JMK325B7226KMHTR
JMK325B7226KMHTR picture photo
Mfg. Part Number
JMK325B7226KMHTR
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1210
Datasheet Download
JMK325B7226KMHTR.pdf
Availability of JMK325B7226KMHTR
QUANTITY
JMK325B7226KMHTR Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325B7226KMHTR
Internal Part NumberEIS-JMK325B7226KMHTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325B7226KMHTR
Related LinksJMK325B7, JMK325B7226KMHTR Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325B7226KMHTR Details Description
Related parts for JMK325B7226KMHTR
CONN SPLICE BUTT 16-14AWG SOLIS datasheet.pdf
RES 115K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN NEUTRAL COND TERM BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED-THRO GRAY datasheet.pdf
TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL datasheet.pdf
CABLE DUCT JUNCTION SPILL-OVER datasheet.pdf
RES 15 OHM 3.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
1500UF 40V 21X38MM 85C 15000H datasheet.pdf