Taiyo Yuden JMK325BJ826MN-T
JMK325BJ826MN-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK325BJ826MN-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
JMK325BJ826MN-T.pdf
Availability of JMK325BJ826MN-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JMK325BJ826MN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325BJ826MN-T
Internal Part NumberEIS-JMK325BJ826MN-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325BJ826MN-T
Related LinksJMK325B, JMK325BJ826MN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325BJ826MN-T Details Description
Related parts for JMK325BJ826MN-T
CONN RCPT 220POS 4ROW .100 R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 370MW DO34 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 20 POS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf