JAE Electronics JN1-22-20P-R-10000
JN1-22-20P-R-10000 picture photo
Mfg. Part Number
JN1-22-20P-R-10000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
CONTACT PIN CRIMP 20-21AWG GOLD
Datasheet Download
JN1-22-20P-R-10000.pdf
Availability of JN1-22-20P-R-10000
QUANTITY
JN1-22-20P-R-10000 Order Process
Ship out your order
Specifications of JN1-22-20P-R-10000
Internal Part NumberEIS-JN1-22-20P-R-10000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesJN1 & JN2 Circular Connectors
Featured ProductJN1/JN2 Series of Small Circular Connectors
Standard Package10,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
SeriesJN1
PackagingTape & Reel (TR)
Pin or SocketPin
Type-
Size22
Wire Gauge20-21 AWG
Contact TerminationCrimp
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JN1-22-20P-R-10000
Related LinksJN1-22-20, JN1-22-20P-R-10000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
JN1-22-20P-R-10000 Details Description
Related parts for JN1-22-20P-R-10000
LED ARRAY 2.5X5MM 10-SEG YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CC II HEAD ASSY 20-16 POW DL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 69.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 6A DO4 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A 8HTSOP datasheet.pdf