Hirose Electric Co Ltd JR25WCCA-10(71)
JR25WCCA-10(71) picture photo
Mfg. Part Number
JR25WCCA-10(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN STRAIN RELIEF JR25 10MM
Datasheet Download
JR25WCCA-10(71).pdf
Availability of JR25WCCA-10(71)
QUANTITY
JR25WCCA-10(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of JR25WCCA-10(71)
Internal Part NumberEIS-JR25WCCA-10(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connector
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesJR-W
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related ProductsJR-W and RM-W Series Connectors
Shell Size - Insert25
Material-
FeaturesWaterproof
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JR25WCCA-10(71)
Related LinksJR25WCC, JR25WCCA-10(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JR25WCCA-10(71) Details Description
Related parts for JR25WCCA-10(71)
FUSE BRD MNT 3.15A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS 3000PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf
BK .060 TIP PLG INSUL SHRDD TRRT datasheet.pdf
CONNECTOR 64POS RA TERM DIN datasheet.pdf
Low Cost, 2.7 V to 5.5 V, Micropower Temperature Switches in SOT-23 IC datasheet.pdf