Hirose Electric Co Ltd JRC25WRG-24P(74)
JRC25WRG-24P(74) picture photo
Mfg. Part Number
JRC25WRG-24P(74)
Brief Description
CONN RCPT 24POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
JRC25WRG-24P(74).pdf
Availability of JRC25WRG-24P(74)
QUANTITY
JRC25WRG-24P(74) Order Process
Ship out your order
Specifications of JRC25WRG-24P(74)
Internal Part NumberEIS-JRC25WRG-24P(74)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert25
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated100VAC, 140VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JRC25WRG-24P(74)
Related LinksJRC25WRG, JRC25WRG-24P(74) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JRC25WRG-24P(74) Details Description
Related parts for JRC25WRG-24P(74)
IC SYNTHESIZER DUAL 5GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG187A 30AWG 1000' datasheet.pdf
SENSOR PHOTO PNP 2M 12-24V datasheet.pdf
VARISTOR 35V 180A 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 280VWM 454.5VC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 100AMP 690V GG SIZE 1 datasheet.pdf