Sensata Technologies/Airpax JRE-1-31499-150
JRE-1-31499-150 picture photo
Mfg. Part Number
JRE-1-31499-150
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
JRE-1-31499-150.pdf
Availability of JRE-1-31499-150
QUANTITY
JRE-1-31499-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of JRE-1-31499-150
Internal Part NumberEIS-JRE-1-31499-150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesJRE
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JRE-1-31499-150
Related LinksJRE-1-3, JRE-1-31499-150 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JRE-1-31499-150 Details Description
Related parts for JRE-1-31499-150
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
WIRE TIE LO PRO 120LB BLK 16.0" datasheet.pdf
METRAL 4RX4M RA RCP STB datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W SMB datasheet.pdf