Amphenol Pcd JRE400300
JRE400300 picture photo
Mfg. Part Number
JRE400300
Manufacturer
Product Category
Relay Sockets
Brief Description
QUICK MOUNT, 4 POLE
Datasheet Download
JRE400300.pdf
Availability of JRE400300
QUANTITY
JRE400300 Order Process
Ship out your order
Specifications of JRE400300
Internal Part NumberEIS-JRE400300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Relays
FamilyRelay Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JRE400300
Related LinksJRE4, JRE400300 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
JRE400300 Details Description
Related parts for JRE400300
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IC CODEC 8CH PLL 192KHZ 64-LQFP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 800MA 650 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf