Micron Technology JS28F640P33T85A
JS28F640P33T85A picture photo
Mfg. Part Number
JS28F640P33T85A
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 85NS 56TSOP
Datasheet Download
JS28F640P33T85A.pdf
Availability of JS28F640P33T85A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JS28F640P33T85A Order Process
Ship out your order
Specifications of JS28F640P33T85A
Internal Part NumberEIS-JS28F640P33T85A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package576
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesStrataFlash™
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (4M x 16)
Speed85ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case56-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package56-TSOP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JS28F640P33T85A
Related LinksJS28F64, JS28F640P33T85A Datasheet, Micron Technology Distributor
JS28F640P33T85A Details Description
Related parts for JS28F640P33T85A
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
IC DRIVER HI SIDE 2CH POWERSSO12 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 300MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IMPACT BP 3X6 GL/W SN datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf