Amphenol Aerospace Operations JT00RE12-22S
JT00RE12-22S picture photo
Mfg. Part Number
JT00RE12-22S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 22C 22#22M SKT RECP
Datasheet Download
JT00RE12-22S.pdf
Availability of JT00RE12-22S
QUANTITY
JT00RE12-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of JT00RE12-22S
Internal Part NumberEIS-JT00RE12-22S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT00RE12-22S
Related LinksJT00RE, JT00RE12-22S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT00RE12-22S Details Description
Related parts for JT00RE12-22S
DUCT SOLID HAL FREE 6' datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOARD EVAL NB6L611MNG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 24CKT datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TRANS RF NPN 35V 3.4A 211-07 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 1FKE/90 AR UC datasheet.pdf