Amphenol Aerospace Operations JT02RE-16-35SA
JT02RE-16-35SA picture photo
Mfg. Part Number
JT02RE-16-35SA
Brief Description
JT 55C 55#22D SKT RECP
Datasheet Download
JT02RE-16-35SA.pdf
Availability of JT02RE-16-35SA
QUANTITY
JT02RE-16-35SA Order Process
Ship out your order
Specifications of JT02RE-16-35SA
Internal Part NumberEIS-JT02RE-16-35SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT02RE-16-35SA
Related LinksJT02RE-, JT02RE-16-35SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT02RE-16-35SA Details Description
Related parts for JT02RE-16-35SA
CONN HOUSING 5POS W/FLANGE NAT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK SPRNG 5POS 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 48TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf