Amphenol Aerospace Operations JT02RE-18-30S
JT02RE-18-30S picture photo
Mfg. Part Number
JT02RE-18-30S
Brief Description
JT 30C 29#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
JT02RE-18-30S.pdf
Availability of JT02RE-18-30S
QUANTITY
JT02RE-18-30S Order Process
Ship out your order
Specifications of JT02RE-18-30S
Internal Part NumberEIS-JT02RE-18-30S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT02RE-18-30S
Related LinksJT02RE, JT02RE-18-30S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT02RE-18-30S Details Description
Related parts for JT02RE-18-30S
CONN HEADER .100 DUAL STR 2POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
BOARD EVAL W/SI3201 INTERFACE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER/DVR 1:10 32TQFP datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 8VDFPN datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 3POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS PIN datasheet.pdf