Amphenol Aerospace Operations JT06RE10-5S-014
JT06RE10-5S-014 picture photo
Mfg. Part Number
JT06RE10-5S-014
Brief Description
JT 5C 5#20 SKT PLUG
Datasheet Download
JT06RE10-5S-014.pdf
Availability of JT06RE10-5S-014
QUANTITY
JT06RE10-5S-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RE10-5S-014
Internal Part NumberEIS-JT06RE10-5S-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RE10-5S-014
Related LinksJT06RE1, JT06RE10-5S-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RE10-5S-014 Details Description
Related parts for JT06RE10-5S-014
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 3.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 2LVDS 20-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 459VWM 740VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
YOKE P 11 X 7 datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM DRK BEIGE datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 213MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
SIGNAL RELAY 2 FORM C 9V datasheet.pdf