Amphenol Aerospace Operations JT06RE14-15SB
JT06RE14-15SB picture photo
Mfg. Part Number
JT06RE14-15SB
Brief Description
JT 15C 14#20 1#16 SKT PLUG
Datasheet Download
JT06RE14-15SB.pdf
Availability of JT06RE14-15SB
QUANTITY
JT06RE14-15SB Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RE14-15SB
Internal Part NumberEIS-JT06RE14-15SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RE14-15SB
Related LinksJT06RE, JT06RE14-15SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RE14-15SB Details Description
Related parts for JT06RE14-15SB
IC REG LDO 1.5V 80MA SC70 datasheet.pdf
KEY FOB ABS BLK 3.05"L X 1.51"W datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC RFID IDIC R/W 128BIT WAFER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
DIODE GEN REV 800V 16A DO203AA datasheet.pdf
VERT CARD CONN SNGL 0.100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf