Amphenol Aerospace Operations JT06RE18-32P
JT06RE18-32P picture photo
Mfg. Part Number
JT06RE18-32P
Brief Description
JT 32C 32#20 PIN PLUG
Datasheet Download
JT06RE18-32P.pdf
Availability of JT06RE18-32P
QUANTITY
JT06RE18-32P Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RE18-32P
Internal Part NumberEIS-JT06RE18-32P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RE18-32P
Related LinksJT06RE, JT06RE18-32P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RE18-32P Details Description
Related parts for JT06RE18-32P
FUSEHOLDER KNOB 5X20 SCREWDRVR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 640MA 1.05 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 100.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf