Amphenol Aerospace Operations JT06RE24-35SB-SR
JT06RE24-35SB-SR picture photo
Mfg. Part Number
JT06RE24-35SB-SR
Brief Description
JT 128C 128#22D PIN PLUG
Datasheet Download
JT06RE24-35SB-SR.pdf
Availability of JT06RE24-35SB-SR
QUANTITY
JT06RE24-35SB-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RE24-35SB-SR
Internal Part NumberEIS-JT06RE24-35SB-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RE24-35SB-SR
Related LinksJT06RE24, JT06RE24-35SB-SR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RE24-35SB-SR Details Description
Related parts for JT06RE24-35SB-SR
IC DAC 16BIT OCT I2C 16-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf