Amphenol Aerospace Operations JT06RE24-4P-SR
JT06RE24-4P-SR picture photo
Mfg. Part Number
JT06RE24-4P-SR
Brief Description
JT 56C 48#20 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
JT06RE24-4P-SR.pdf
Availability of JT06RE24-4P-SR
QUANTITY
JT06RE24-4P-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RE24-4P-SR
Internal Part NumberEIS-JT06RE24-4P-SR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RE24-4P-SR
Related LinksJT06RE2, JT06RE24-4P-SR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RE24-4P-SR Details Description
Related parts for JT06RE24-4P-SR
RES SMD 560K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE N/N 24" RG-142 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RECEPTACLE W/PIN INSERT (10 CON) datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf