Amphenol Aerospace Operations JT06RP14-18PA-SR
JT06RP14-18PA-SR picture photo
Mfg. Part Number
JT06RP14-18PA-SR
Brief Description
JT 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
JT06RP14-18PA-SR.pdf
Availability of JT06RP14-18PA-SR
QUANTITY
JT06RP14-18PA-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RP14-18PA-SR
Internal Part NumberEIS-JT06RP14-18PA-SR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RP14-18PA-SR
Related LinksJT06RP14, JT06RP14-18PA-SR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RP14-18PA-SR Details Description
Related parts for JT06RP14-18PA-SR
RES SMD 107K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 0805 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .12M datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 2W DO204AL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE YELLOW datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3774EUHE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
150UF 200V 18X25 datasheet.pdf