Amphenol Aerospace Operations JT06RT-14-15P-LC
JT06RT-14-15P-LC picture photo
Mfg. Part Number
JT06RT-14-15P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 15C 14#20 1#16 PIN WALL REC
Datasheet Download
JT06RT-14-15P-LC.pdf
Availability of JT06RT-14-15P-LC
QUANTITY
JT06RT-14-15P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RT-14-15P-LC
Internal Part NumberEIS-JT06RT-14-15P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RT-14-15P-LC
Related LinksJT06RT-1, JT06RT-14-15P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RT-14-15P-LC Details Description
Related parts for JT06RT-14-15P-LC
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523 datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC BUCK ADJ 2A 71LGA datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
B-237-08X STOCK BAG OF 100/ datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2000V 700MA datasheet.pdf