Amphenol Aerospace Operations JT06RT-14-15S-023
JT06RT-14-15S-023 picture photo
Mfg. Part Number
JT06RT-14-15S-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 15C 14#20 1#16 SKT PLUG
Datasheet Download
JT06RT-14-15S-023.pdf
Availability of JT06RT-14-15S-023
QUANTITY
JT06RT-14-15S-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RT-14-15S-023
Internal Part NumberEIS-JT06RT-14-15S-023
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RT-14-15S-023
Related LinksJT06RT-1, JT06RT-14-15S-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RT-14-15S-023 Details Description
Related parts for JT06RT-14-15S-023
RES SMD 178KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
TERM FORK INSUL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf