Amphenol Aerospace Operations JT07RE14-68PA-386
JT07RE14-68PA-386 picture photo
Mfg. Part Number
JT07RE14-68PA-386
Brief Description
JT 8C 8#16 PIN RECP
Datasheet Download
JT07RE14-68PA-386.pdf
Availability of JT07RE14-68PA-386
QUANTITY
JT07RE14-68PA-386 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT07RE14-68PA-386
Internal Part NumberEIS-JT07RE14-68PA-386
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT07RE14-68PA-386
Related LinksJT07RE14, JT07RE14-68PA-386 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT07RE14-68PA-386 Details Description
Related parts for JT07RE14-68PA-386
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.1A 334 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 348 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN 2.9MM JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD FLOA G ZINC datasheet.pdf