Amphenol Aerospace Operations JT07RE22-55SC
JT07RE22-55SC picture photo
Mfg. Part Number
JT07RE22-55SC
Brief Description
JT 55C 55#20 SKT RECP
Datasheet Download
JT07RE22-55SC.pdf
Availability of JT07RE22-55SC
QUANTITY
JT07RE22-55SC Order Process
Ship out your order
Specifications of JT07RE22-55SC
Internal Part NumberEIS-JT07RE22-55SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT07RE22-55SC
Related LinksJT07RE, JT07RE22-55SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT07RE22-55SC Details Description
Related parts for JT07RE22-55SC
AC/DC CONVERTER 12V 65W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 23000UF 35V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CGRID DR VT PN 675290MM AUG 80CK datasheet.pdf