Sensata Technologies/Airpax JTE-1-1REC4-31801-100S
JTE-1-1REC4-31801-100S picture photo
Mfg. Part Number
JTE-1-1REC4-31801-100S
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
JTE-1-1REC4-31801-100S.pdf
Availability of JTE-1-1REC4-31801-100S
QUANTITY
JTE-1-1REC4-31801-100S Order Process
Ship out your order
Specifications of JTE-1-1REC4-31801-100S
Internal Part NumberEIS-JTE-1-1REC4-31801-100S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesJTE
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTE-1-1REC4-31801-100S
Related LinksJTE-1-1REC4, JTE-1-1REC4-31801-100S Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JTE-1-1REC4-31801-100S Details Description
Related parts for JTE-1-1REC4-31801-100S
GDT 250V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS + 3PWR TYPE M datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 4POS IDC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 62MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 25POS 0.50MM R/A datasheet.pdf