Panasonic Electric Works JTV1AG-PA-18V
JTV1AG-PA-18V picture photo
Mfg. Part Number
JTV1AG-PA-18V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
JTV RELAY 1 FORM A 18V
Datasheet Download
JTV1AG-PA-18V.pdf
Availability of JTV1AG-PA-18V
QUANTITY
JTV1AG-PA-18V Order Process
Ship out your order
Specifications of JTV1AG-PA-18V
Internal Part NumberEIS-JTV1AG-PA-18V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTV1AG-PA-18V
Related LinksJTV1AG, JTV1AG-PA-18V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
JTV1AG-PA-18V Details Description
Related parts for JTV1AG-PA-18V
CONN HEADER 26POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC CURR-FDBK AMP VIDEO HS 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 250V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FRONT MNT SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.090" datasheet.pdf
D4SL-2JDG-D4N datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS datasheet.pdf