Panasonic Electric Works JTV1S-PA-18V
JTV1S-PA-18V picture photo
Mfg. Part Number
JTV1S-PA-18V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
JTV RELAY 1 FORM C 18V
Datasheet Download
JTV1S-PA-18V.pdf
Availability of JTV1S-PA-18V
QUANTITY
JTV1S-PA-18V Order Process
Ship out your order
Specifications of JTV1S-PA-18V
Internal Part NumberEIS-JTV1S-PA-18V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTV1S-PA-18V
Related LinksJTV1S-, JTV1S-PA-18V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
JTV1S-PA-18V Details Description
Related parts for JTV1S-PA-18V
CONN HOUSING VH 6POS 3.96MM WHT datasheet.pdf
HOLDER YOKE BS 35II WO/KLBU datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 35V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 1.5A TO-92 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.55M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf