Panasonic Electric Works JW1AFSN-DC48V-TV-F
JW1AFSN-DC48V-TV-F picture photo
Mfg. Part Number
JW1AFSN-DC48V-TV-F
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
JW RELAY 1 FORM A 48V 10A
Datasheet Download
JW1AFSN-DC48V-TV-F.pdf
Availability of JW1AFSN-DC48V-TV-F
QUANTITY
JW1AFSN-DC48V-TV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of JW1AFSN-DC48V-TV-F
Internal Part NumberEIS-JW1AFSN-DC48V-TV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsGeneral Appl Guidelines
Standards Chart
How to Read Date Codes
Standard Package100
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JW1AFSN-DC48V-TV-F
Related LinksJW1AFSN-D, JW1AFSN-DC48V-TV-F Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
JW1AFSN-DC48V-TV-F Details Description
Related parts for JW1AFSN-DC48V-TV-F
IC DIGITAL POT 10K 32TP 8MSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
TKAS-36X120 MAT TRIM KIT datasheet.pdf
IC MCU C-SERIES ARM M-4 212BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 1% 250VDC AXIAL datasheet.pdf