TE Connectivity Raychem Cable Protection K-229064-10-1A
K-229064-10-1A picture photo
Mfg. Part Number
K-229064-10-1A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
K-229064-10-1A.pdf
Availability of K-229064-10-1A
QUANTITY
K-229064-10-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of K-229064-10-1A
Internal Part NumberEIS-K-229064-10-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesK
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.90" x 0.25" (22.9mm x 6.4mm)
MaterialPolyimide
ColorOyster
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K-229064-10-1A
Related LinksK-22906, K-229064-10-1A Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
K-229064-10-1A Details Description
Related parts for K-229064-10-1A
CONN HEADER 2MM 40POS VERT SMT datasheet.pdf