Vishay/BCcomponents K100J15C0GH5UL2
K100J15C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K100J15C0GH5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K100J15C0GH5UL2.pdf
Availability of K100J15C0GH5UL2
QUANTITY
K100J15C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K100J15C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K100J15C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K100J15C0GH5UL2
Related LinksK100J15, K100J15C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K100J15C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K100J15C0GH5UL2
KIT ICE Z8 ENCORE 64K 40DIP datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 150POS RT ANG PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 42POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf