Vishay/BCcomponents K101J15C0GL5UH5
K101J15C0GL5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K101J15C0GL5UH5
Brief Description
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K101J15C0GL5UH5.pdf
Availability of K101J15C0GL5UH5
QUANTITY
K101J15C0GL5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K101J15C0GL5UH5
Internal Part NumberEIS-K101J15C0GL5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K101J15C0GL5UH5
Related LinksK101J15, K101J15C0GL5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K101J15C0GL5UH5 Details Description
Related parts for K101J15C0GL5UH5
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 45.75MHZ IF 5-SIP datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
CARD EDGE 26POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP MICA 25PF 10% 500V SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 16.9344MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP WHT 11/16 TRANSP datasheet.pdf
HDR RA SNGL 0.100" GDP datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf